4G LTE в Україні в 2018-му році (продовження)

З технічної точки зору, оптимальним діапазоном для 4G в Україні є 1800 МГц, але зараз розподіл частот в ньому виглядає ось так.

У різних областях операторам належать різні ділянки спектру, в той час як для мережі 4G потрібні рівні і «красиві» смуги. Власником найбільшої частини спектра є оператор «Київстар», найменшою — lifecell. Єдиний спосіб привести діапазон в порядок — перерозподілити частоти: в цьому випадку «Київстар» втратить частину своїх частот. Цей процес називається рефармінг, і він почався трохи більше місяця тому.

Крім оптимального співвідношення по дальності і ємності базових станцій, цінність діапазону 1800 МГц полягає і в тому, що операторам не буде потрібно установка додаткових радіомодулів, так як у них тут є GSM-мережа, і їй може знадобитися хіба що модернізація.

«Київстар», наприклад, говорить про те, що 70% їх мережі вже отримало оновлене обладнання, яке готове до 4G. Модернізацію планують повністю завершити в липні. З моменту видачі ліцензій потрібно буде доставити деякі модулі, але це не має на увазі проведення тендерів, довгострокових процедур закупівель та установок. Зараз «Київстар» має контракти з двома підрядниками (ZTE і Huawei). Відомі ціни на необхідне обладнання, і його можна буде відразу дозамовити, коли стане зрозуміла дата видачі ліцензій на частоти. Далі — справа за оновленням ПЗ (в компанії говорять про те, що зможуть це зробити за ніч), закупівлі ліцензій у вендорів.

У Vodafone восени 2016 року говорили про те, що після проведення рефармінг і видачі ліцензій на те, щоб покрити країну 4G, піде півроку. У lifecell також говорять про те, що розгортання мережі в діапазоні 1800 МГц відбудеться в найкоротші терміни, а для 2600 МГц буде потрібна модернізація.

Але навіть після рефармінг і видачі ліцензій не варто очікувати, що одного ранку всі користувачі країни прокинуться з 4G — так як ліцензія у вендорів теж коштує грошей, мережа насамперед буде запускатися там, де це економічно доцільно: в населених пунктах, де проживає велика кількість абонентів оператора, здатних використовувати і оплачувати 4G.

Перекладено за матеріалами ain.ua.